Dzień Łapania za Biust

Dzień Łapania za Biust

Źródło zdjęcia: demotywatory.pl

Większość dni w kalendarzu świąt nietypowych ma za zadanie wywołać uśmiech na naszych twarzach. Są też takie, które oprócz elementu humorystycznego, dają do myślenia na temat bardzo ważnych kwestiach zdrowotnych. Jednym z takich świąt jest właśnie Dzień Łapania za Biust przypadający na 5 lipca. Z jednej strony święto typowo męskie, z drugiej strony bez kobiet nie sposób go świętować. Łapanie kobiety za piersi ogólnie uważane jest za objaw szowinizmu i braku ogłady. Rozpowszechnił je rosyjski komik Sam Nickel, który w 2009 roku namówił 1000 napotkanych na ulicach kobiet, by pozwoliły mu dotknąć swojego biustu. Po takiej wymianie energii, jak stwierdził, będzie przygotowany, żeby spotkać się z prezydentem Władimirem Putinem i uścisnąć jego wpływową dłoń.

Prezydentowi pomysł musiał przypaść do gustu – bo zgodził się na propozycję.

Co ciekawe, w tym roku Dzień Łapania za Biust przypada w pierwszym dniu wizyty w Polsce Donalda Trumpa, znanego i dumnego "łapacza" różnych części kobiecego ciała, aktualnie prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jak wykazały badania przeprowadzone przez Uniwersytet Wiktorii, kobiece piersi to zazwyczaj pierwsza rzecz, na którą patrzą mężczyźni. Ponadto wiele osób, w tym również kobiet, postrzega piersi nie tylko pod względem erotycznym, ale również w kategoriach przyjemności estetycznej.

Dzień Łapania za Biust to jednak nie tylko przejaw męskiego szowinizmu. W niektórych krajach anglojęzycznych obchodzony jest w dniu 31 marca - w ramach kampanii promującej profilaktykę raka piersi. Nowotwory piersi są bardzo dużym problemem onkologicznym w krajach rozwiniętych i rozwijających się. Z roku na rok na raka piersi choruje coraz więcej kobiet. Uświadamianie i przeciwdziałanie w każdej możliwej formie jest niezwykle istotne.

Doprawdy trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. :)

Środa, 5 lipca 2017

Artykuł nie był jeszcze oceniany.

Zaloguj się, aby ocenić.

Napisz pierwszy komentarz!

  • Wygraj bon jaTM o wartości 100 zł!

    Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

  • Baw się i pisz, co myślisz!

    Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum jaTM!

Mogą Cię zainteresować

Międzynarodowy Dzień Przytulania!

Kto z was powtórzy ten pamiętny dzień? Międzynarodowy Dzień Przytulania jest również obchodzony dzisiaj 24 czerwca. A możecie świętować częściej, nie tylko raz w roku? Każdemu z nas przyda się dzień, w którym przeznaczymy czas na okazywanie czułości naszym najbliższym.

Dzień Łapania za Pupę

Dziś mamy 14 lipca Dzień Łapania za Pupę. Uwaga! Choć to bardzo przyjemne święto, to dla niektórych samców może skończyć się podbitym okiem!