Międzynarodowy Dzień Przytulania!

Międzynarodowy Dzień Przytulania!

Źródło zdjęcia: demotywatory.pl

Właśnie dzisiaj 31 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania. Jak wiemy, przytulanie to samo zdrowie. Nie tylko oddziałuje na nas w sposób zewnętrzny, ale i wewnętrzny. Do wewnętrznych zaliczamy wspomaganie odporności organizmu, zmniejszanie ryzyka chorób serca, a także zmniejszanie objawów stresu. Z kolei do zewnętrznych czynników zaliczamy zwiększanie poczucia bezpieczeństwa, okazywanie miłość i ciepła w stosunku do osoby przytulanej.

W wielu miejscach na świecie Międzynarodowy Dzień Przytulania obchodzony jest w różne dni, m.in. w USA, Australii, Niemczech czy Austrii. Tradycja przytulania została zapoczątkowana w latach 80-tych w Stanach Zjednoczonych przez Kevina Zaborneya i Adama Olisa. Uznali oni, że Amerykanie niepotrzebnie mają obiekcje przed okazywaniem uczuć publicznie. Tym bardziej po odkryciu przez znanych badaczy z Instytutu Badań nad Dotykiem pewnego faktu. Odkryli oni, że pary we Francji poświęcają na przytulanie 3 razy więcej czasu, niż niejedni zakochani za oceanem.

Zatem prosty wniosek jest taki, że nie powinniśmy bać się okazywać drugiej osobie uczuć.  Jak najczęściej przytulajmy osoby, na których nam zależy. Poprzez przytulanie możemy wyrazić wszystkie uczucia i okazać jak bardzo zależy nam na drugiej osobie.

Miejmy nadzieje, że 31 stycznia stanie się kiedyś w końcu świętem powszechnie obowiązującym. W końcu każdemu z nas przyda się dzień, w którym przeznaczymy czas na okazywanie czułości naszym najbliższym. A Ciebie ma kto przytulić w tym dniu?

Wtorek, 31 stycznia 2017

Ocena artykułu:

Ilość ocen: 2, średnia 4.5.

Zaloguj się, aby ocenić.

Napisz pierwszy komentarz!

  • Wygraj bon jaTM o wartości 100 zł!

    Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

  • Baw się i pisz, co myślisz!

    Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum jaTM!

Mogą Cię zainteresować

Międzynarodowy Dzień Przytulania!

Kto z was powtórzy ten pamiętny dzień? Międzynarodowy Dzień Przytulania jest również obchodzony dzisiaj 24 czerwca. A możecie świętować częściej, nie tylko raz w roku? Każdemu z nas przyda się dzień, w którym przeznaczymy czas na okazywanie czułości naszym najbliższym.

Międzynarodowy Dzień Bez Majtek!

Kto z was powtórzy ten pamiętny dzień? Światowy Dzień Bez Majtek jest również obchodzony dzisiaj 22 czerwca. A możecie świętować częściej, nie tylko raz w roku? Uchylcie rąbek tajemnicy...

Źródło zdjęcia: demotywatory.pl