Międzynarodowy Dzień Wirtualnej Miłości!

Międzynarodowy Dzień Wirtualnej Miłości!

Źródło zdjęcia: kalbi.pl

Ten szczególny Dzień Wirtualnej Miłości obchodzony 24 lipca został wpisany do kalendarza w 2001 roku z inicjatywy portali randkowych. Od tego momentu nie powinni o nim zapominać Ci, którzy lubią romansować przez Internet. Głównym celem tego święta było przełamanie wstydu dotyczącego poznawania partnera w sieci. Jednak dla niektórych osób poznany partner w Internecie to wciąż sprawa dość wstydliwa. Większość par, które poznały się dzięki Internetowi, opowiadają zupełnie inną zmyśloną historię zapoznania, która staje się wersją oficjalną.

Miłości wirtualnej nie należy traktować jako miłości platonicznej, choć można kochać wirtualnie jaki i platonicznie jednocześnie. Jak łatwo wywnioskować, to stosunkowo nowe święto, celebrujące uczucia, które rozkwitły - online. Chciało by się krzyknąć: „Najwyższy czas!”. W końcu dzieci pierwszych par, które poznały się przez świat wirtualny są już z pewnością w wieku szkolnym.

Wirtualna miłość pamięta jeszcze koniec ubiegłego wieku, kiedy to na różnych kanałach  IRC-a wysyłane były pierwsze emotikony i wtedy to rodziły się pierwsze internetowe znajomości. Początki były trudne, związane z opłatami za każdą minutę połączenia przez modem, a na dodatek był blokowany telefon na czas surfowania. Sytuacja znacznie się poprawiła jeśli chodzi o sieciowe flirtowanie wraz z powszechną dostępnością stałych łączy internetowych, od tego czasu niemal każdy spędzał wolny czas na dobrze znanych polskich czatach Onetu lub Wirtualnej Polski. W dzisiejszych czasach poszukiwanie miłości przez Internet to również dochodowy biznes – na całym świecie portale randkowe cieszą się ogromną popularnością, a część z nich regularnie pobiera opłaty za użytkowanie ich baz danych. I choć prawie 30% samotnych kobiet i mężczyzn podjęła próbę znalezienia partnera online, to połowa z nich wstydzi się do tego przyznać.

Z badań przeprowadzonych przez portal media2.pl wśród internautów z 10 krajów (z wyłączeniem Polski) wynika: 36 procent kobiet i 26 procent facetów - szuka miłości w sieci, 41 procent pań i 29 procent panów - tylko rozmowy, 8 procent respondentek i 26 procent respondentów – umawia się na niezobowiązujące spotkania o charakterze erotycznym. Więcej niż co czwarta internetowa tzw. „przygoda na jedną noc” przeradza się w trwały związek.

Święto obchodzone 24 lipca ma na celu przypomnieć o tym, że Internet to idealne miejsce do poznania swojej drugiej połówki, a przecież miłość wirtualną od rzeczywistej dzieli nieraz zaledwie jedno spotkanie „w realu”. A wstyd – to nie spróbować.

Źródło strony: media2.pl

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Artykuł nie był jeszcze oceniany.

Zaloguj się, aby ocenić.

Napisz pierwszy komentarz!

  • Wygraj bon jaTM o wartości 100 zł!

    Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

  • Baw się i pisz, co myślisz!

    Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum jaTM!

Mogą Cię zainteresować

Najstarszy zawód

Pewnego dnia ubrałam się w kusą kieckę. Do tego pończochy, szpilki… Mówiąc krótko, jak prostytutka. Aż wstyd mi było wyjść na ulicę, choć byłam w innym mieście!

Napisz opinię i wygraj bon o wartości 100zł!

Nasza zabawa wciąż trwa! Nie czekaj tylko napisz opinie o produkcie lub komentarz na naszym blogu i wygraj bon na zakupy o wartości 100zł! Co miesiąc losowanie nowego bonu. Do lipcowego losowania zakwalifikowało się 25 opinii! Zwycięzcą bonu o wartości 100zł jest...