Światowy Dzień Bez Stanika!

Światowy Dzień Bez Stanika!

Źródło zdjęcia: demotywatory.pl

Czy wiecie, że w momencie silnego pobudzenia seksualnego - Orgazmu, kobiece piersi mogą powiększyć swój rozmiar o 25%. Światowy Dzień Bez Stanika to nietypowe święto obchodzone 30 maja. Chodzenie bez tej części garderoby ma wiele zwolenniczek, które praktykują to nie tylko w tym dniu. Czy jednak słusznie? Mężczyźni z pewnością są z tego dnia zadowoleni, jednak co myślą o tym kobiety?

Inną spotykaną datą tego święta jest obchodzone na zachodzie 9 lipca, traktować trzeba dosyć luźno (dosłownie!). A możecie świętować częściej, nie tylko raz w roku?

Trudno oprzeć się wrażeniu, że za pomysłem stoją mężczyźni, którzy zrobią wszystko, by podziwiać „nieskrępowane” kobiece wdzięki. Organizatorzy za oceanem nie wstydzą się i otwarcie wyrażają swoje zamiłowanie do piersi i nie dyskryminują przy tym nikogo, choć czasami mogą być posądzeni o szowinizm: „Drogie Panie, niezależnie od tego, czy Wasze piersi są najbardziej sterczącą rzeczą w Ameryce, czy może dotykają ziemi, po której chodzicie… Te kociaki muszę oddychać! A więc tego dnia na 24 godziny uwolnijcie je z klatek”.

Pomysł o tym dniu narodził się dużo wcześniej. Już w latach 60-tych i 70-tych do porzucenia staników, oczywiście z inną motywacją, zachęcały feministki. Jednak wraz z dynamicznym wejściem kobiet w świat biznesu biustonosze stały się nieoficjalnym wymogiem – w szczególności w pracy. W tym samym czasie zaczął funkcjonować zawód brafitterki, czyli specjalistki od dobierania bielizny. Wbrew pozorom to wcale nie jest taka prosta sprawa - niewłaściwy krój i rozmiar stanika może powodować lekkie deformacji i obrzęki piersi oraz problemy z kręgosłupem.

W Polsce jedna gazeta przeprowadziła wywiad, w którym wypowiadały się panie na temat tego czy nosić czy nie nosić stanika.

Jedna z studentek stwierdziła:

- Uwielbiam chodzić bez stanika, ale niestety obyczaj na to nie pozwala - mówi 24-letnia Julia, studentka Politechniki Łódzkiej. Dlatego zaraz po powrocie do domu zdejmuję go...

Jedna z pań mówi tak:

- Rzeczywiście biustonosz krępuje kobiece ruchy, często upija i jest niewygodny. Po co zatem go nosić?

Pani Maria, twierdzi z kolei:

- Bo zapobiega sile grawitacyjnej. Poza tym dobrze dobrany uwydatnia i pokazuje biust w jeszcze lepszym świetle. - mówi łodzianka, która nie lubi chodzić bez biustonosza.

Nosić zatem czy nie nosić? Jak myślicie?

Jedną z dobrze znznych zwolenniczek chodzenia bez stanika jest modelka Anja Rubik. Modelka jest ambasadorką akcji „Free The Nipple”, czyli „Uwolnić sutek”. W wywiadzie z Agnieszką Jastrzębską z „Dzień Dobry TVN” wyznała, że dobrze czuje się bez stanika. Lecz z drugiej strony stwierdziła, że nie każda kobieta powinna chodzić bez stanika, ale te które chcą i nie wstydzą się, to czemu nie.

Źródło artykułu: expressilustrowany.pl

Wtorek, 30 maja 2017

Artykuł nie był jeszcze oceniany.

Zaloguj się, aby ocenić.

Napisz pierwszy komentarz!

  • Wygraj bon jaTM o wartości 100 zł!

    Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

  • Baw się i pisz, co myślisz!

    Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum jaTM!

Mogą Cię zainteresować

Światowy Dzień Bez Prezerwatywy!

Pozostawienie w partnerce po zakończonym stosunku jest często związane z bardzo przyjemnymi odczuciami. Pamiętajcie jednak, żeby nie próbować tego, gdy używacie prezerwatywy, gdyż istnieje wtedy ryzyko pozostania jej w pochwie.

Światowy Dzień Jazdy Nago Na Rowerze!

Światowy Dzień Jazdy Nago Na Rowerze obchodzony i zwany za granicą jako World Naked Bike Ride, to nietypowe święto obchodzone 10 czerwca 2017. W kalendarzu świąt nietypowych jest w czołówce tych najbardziej kontrowersyjnych. O co w nim chodzi? Jakie jest jego przesłanie? Odważysz się je celebrować jak należy?