Światowy Dzień Jazdy Nago Na Rowerze!

Światowy Dzień Jazdy Nago Na Rowerze!

Źródło zdjęcia: imprezenty.pl

Światowy Dzień Jazdy Nago Na Rowerze znany za granicą jako World Naked Bike Ride to  organizowane co roku na całym świecie rowerowe przejazdy nagich demonstrantów - zawsze wzbudzają wiele emocji i kontrowersji. To jedno z najbardziej interesujących wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych. Kto i dlaczego decyduje się na taką nietypową demonstrację? W przejazdach osób bez ubrań biorą udział przede wszystkim zwolennicy ochrony środowiska, pacyfiści, naturyści i artyści. Co chcą przekazać wskakując nago na rower?

Warto wiedzieć, że organizowane 10 czerwca w wielu miastach przejażdżki nago na rowerze to forma protestu. Przejazdy mają na celu zwrócić uwagę polityków i społeczeństwa, na takie problemy jak zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Pierwszy w historii zorganizowany przejazd nagich osób na rowerach miał miejsce w hiszpańskim mieście Saragossa w 2001 roku. Natomiast to nietypowe święto tak naprawdę narodziło się prawdopodobnie w Wielkiej Brytanii, gdzie od 2004 roku organizowane są nagie przejazdy ulicami Londynu. Rowerzyści protestują w ten sposób przeciwko „kulturze samochodowej”, nadmiernemu wydobyciu ropy naftowej, oraz przemysłowi z tym związanemu.

Podczas edycji w tym roku tego wydarzenia, w Londynie odbędzie się aż 6 przejazdów, w których będą uczestniczyć nadzy rowerzyści. Każdy przejazd rozpocznie się w innym miejscu, jednak wszyscy uczestnicy dotrą do tego samego punktu, o wyznaczonej godzinie. Prawdopodobnie również tym razem zdecydują się na wymalowanie na nagich ciałach haseł, które mają zwrócić uwagę na główny cel akcji.

Polacy są bardziej wstydliwym narodem od Brytyjczyków, jeśli chodzi o obnażanie swojego ciała i tego rodzaju impreza, jeszcze nie miała miejsca w naszym kraju.

Pokazanie się nago publicznie może mieć pozytywny wpływ na osobę, która się na to zdecydowała. Przejazdy bez ubrania zwracają uwagę nie tylko na problem, który jest ich głównym celem (zanieczyszczenie środowiska oraz negatywny wpływ spalin na zdrowie i samopoczucie), ale także na zagadnienie nagości oraz tego, jak jest odbierana przez społeczeństwo. Obecnie dobrze znanym problemem są m.in. zaburzenia odżywiania się, najczęściej wynikające z kompleksów na temat własnego wyglądu. Dążymy do ideału z reklam i okładek czasopism, który jest nieosiągalny. Nagie przejazdy skłaniają ludzi do zdystansowania się do własnego ciała, wyglądu i uświadamiają nam, że naturalny wygląd człowieka odbiega od filmowych złudzeń i jest to przecież naturalne, że nie ma się czego wstydzić.

Jeśli macie taką ochotę i potrzebę celebrujcie Światowy Dzień Jazdy Nago Na Rowerze jeśli nie w dosłowny sposób, czyli „nago” to chociaż „na rowerze” :). W raz ze znajomymi i z rodziną wybierzcie się wspólnie na przejażdżkę w jakieś ładne, ustronne miejsce, z dala od zgiełku centrum miasta. Pamiętajcie, aby założyć ochraniacze i kaski, mieć ze sobą butelkę wody i coś słodkiego na wypadek spadku energii. Nie decydujcie się na bardzo dalekie dystanse, jeśli nie jeździcie na co dzień  i wybierzcie się z kimś, nie wybierajcie się sami. W dużej ilości - siła!


Sobota, 10 czerwca 2017

Artykuł nie był jeszcze oceniany.

Zaloguj się, aby ocenić.

Napisz pierwszy komentarz!

  • Wygraj bon jaTM o wartości 100 zł!

    Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

  • Baw się i pisz, co myślisz!

    Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum jaTM!

Mogą Cię zainteresować

Międzynarodowy Dzień Seksu!

Dzień bez seksu jest dniem straconym! Pamiętaj, abyś dzień święty święcił! Dzisiejszy 7 czerwca Międzynarodowy Dzień Seksu, zatwierdzony został w 2003 r. przez Radę Tradycji UE. Poważna instytucja, która zdaje sobie sprawę, że bez seksu nie ma ludzi - starzejemy się? Seks to zdrowie, źródło młodości i rozkoszy.

Międzynarodowy Dzień Bez Majtek!

Kto z was powtórzy ten pamiętny dzień? Światowy Dzień Bez Majtek jest również obchodzony dzisiaj 22 czerwca. A możecie świętować częściej, nie tylko raz w roku? Uchylcie rąbek tajemnicy...

Źródło zdjęcia: demotywatory.pl